X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

آموزشگاه.دانلودستان.فروشگاه

ساخت یک ویندوز اکس پی همراه در فلش

در این مقاله به نصب ویندوز اکس پی در فلش مموری می‌پردازیم؛ به طوری که در موارد اضطراری مانند مشکلات نرم‌افزاری و  ویروسی شدن کامپیوتر و خراب شدن ویندوز بتوان کامپیوتر را با فلش درایو راه‌اندازی کرده و از برنامه‌های همراه آن استفاده نمود یا اینکه توسط ابزارهای آن اشکالات نرم‌افزاری کامپیوتر را برطرف نمود. (مقدمه مترجم)

فلش درایوها همیشه در حین پروسه راه اندازی و بوت شدن کامپیوتر تشخیص داده نمی شوند.

در اغلب موارد یک درایو فلش سازگار،  محیط  مناسبی را برای نصب ویندوز می سازد. ولی ممکن است موارد زیر نیز مورد نیاز باشند:

یک فلش درایو 256 مگابایتی برای  استفاده در این مقاله کافی است.

ابزاهای سیستمی یا برنامه های کاربردی نیاز به فضای بیشتری دارند.

حداکثر ظرفیت در این مورد به 2 گیگابایت محدود می شود.محصولات فرعی استفاده شده به عنوان ابزار از سیستم فایلی محلی fat16 استفاده می کنند.

اکثر مادربردهای جدید فلش درایو را به عنوان یک درایو معتبر راه انداز تشخیص می دهند. اما مادربردهای قدیمی تر از دو سال پیش، احتمالاً برای بوت شدن به وسیله فلش درایو این طور نیستند. اما در بسیاری از موارد این مشکل به وسیله به روز کردن بایوس مادربرد قابل حل می باشد.

یک و نیم گیگابایت از فضای استفاده نشده فلش مموری حداکثر مقدار لازم برای ابزار است تا بتواند وظیفه خود را انجام دهد. مخصوصاً برای نصب سرویس پک 2 و سازگاریهای ram disk این موضوع اهمیت دارد. 190 مگابایت از فضای استفاده نشده فلش تمام چیزی است که برای استفاده از pe builder  و برنامه‌های توضیح داده شده در این مقاله کافی است. به هر حال پلاگین‌های اضافی  مانند برنامه‌ها یا ابزارها میزان فضای ذخیره سازی را افزایش می‌دهند. 512 مگابایت از فضای فلش مورد نیاز است تنها در صورتی که عمل بوت کردن از روی ram disk صورت گیرد در غیر این صورت 256 مگابایت به اندازه کافی بزرگ هست. دسترسی به قابلیت usb2 لزومی ندارد، هر چند استفاده از usb1.1 پروسه بوت کردن را پنج برابر زمان بر می‌کند. سی دی نصب ویندوز اکس پی به عنوان پایه و اساس کار PE BUILDER برای تولید محتویات فلش درایو است. 

منبع: www.tomshardware.com 

مترجم: ح.کاظمی

  

برای دریافت مقاله کامل به صورت pdf اینجا کلیک کنیدمحصولات پیشنهادی مفیدبرای شما:
تاریخ ارسال: شنبه 5 تیر‌ماه سال 1389 ساعت 07:30 ب.ظ | نویسنده: hc | چاپ مطلب 2 نظر